Czym kierować się przy wyborze szafy?

Wybór szafy to trudne zadanie, które w bardzo dużym stopniu zależy od rodzaju i charakteru wnętrza, w jakim będzie ona ustawiona. W związku z tym, że szafy z założenia kupowane są jako meble, które mają nam służyć przez długie lata, z pewnością warto wybrać takie rozwiązania, które zapewnią nam niezawodność i funkcjonalność. Jak więc wybrać odpowiednią szafę dla siebie?

Szafa musi być przede wszystkim funkcjonalna

Niezależnie od tego, w jakim pomieszczeniu szafa zostanie usytuowana, powinna ona być przede wszystkim funkcjonalna — musi mieścić wszystkie nasze ubrania, pościel, a także walizki, czy urządzenia takie jak np. odkurzacz. Ze względu na swoje gabaryty może to często prowadzić do tego, że przytłoczy i zdominuje ona dane wnętrze. Jak tego uniknąć? Najlepszym rozwiązaniem mogą okazać się duże lustrzane tafle, które oszukają nieco nasze oko i dają złudzenie większej przestrzeni. Dobrym pomysłem będzie umieszczenie takiej szafy naprzeciwko okna — odbijające się światło to jaśniejsze i przez to przestronniejsze pomieszczenie.

Kolejną bardzo ważną kwestią jest praktyczność zastosowanych rozwiązań i ich odpowiednie dopasowanie do konkretnego wnętrza. W przypadku małych pomieszczeń najlepiej sprawdzą się szafy z drzwiami przesuwnymi, jeżeli z kolei dysponujemy sporą przestrzenią, możemy sobie pozwolić na szafy z drzwiami uchylnymi. Jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, należy zwracać uwagę przede wszystkim na dobrej jakości zawiasy, które zapobiegną ewentualnemu wypadnięciu takich drzwi, co mogłoby być bardzo niebezpieczne.

Nadstawki do szaf — sposób na wykorzystanie całej dostępnej przestrzeni

Bardzo dobrym pomysłem, jeżeli dysponujemy wolnym miejscem nad szafą, jest rozbudowa tego właśnie mebla oraz zwiększenie jego powierzchni przechowywania — służą do tego specjalne nadstawki do szaf. Rozwiązanie to sprawdza się szczególnie w przypadku, gdy dysponujemy małą przestrzenią i chcielibyśmy ją maksymalnie wykorzystać. Po co kłaść na podłodze kolejne szafki lub komody, kiedy można wykorzystać przestrzeń, na której już i tak znajduje się mebel? Nadstawka sprawdzi się w takim przypadku idealnie!

Leave a Reply