Jakie meble wybrać do łazienki?

Jak odpowiednio umeblować niewielkich rozmiarów pomieszczenie, by pomieścić wszystkie niezbędne przedmioty, a jednocześnie zachować przestrzeń do swobodnego poruszania? Łazienka to pomieszczenie, które ma znacznie ograniczone możliwości meblowania ze względu na wyjątkowo małą przestrzeń. Sprawdźmy jakie meble wybrać do łazienki.

Jakie meble do łazienki

Najważniejszym elementem meblowania łazienki powinna być szafka, w której będziemy przechowywać przedmioty służące do utrzymywania higieny. Ze względu na różnorodność akcesoriów służących do mycia, warto wybrać szafkę z kilkoma półkami. Schowamy w niej przede wszystkim produkty do higieny jamy ustnej, które szczególnie należy chronić przed przedostawaniem się do nich bakterii. Z racji ograniczeń przestrzennych warto postawić na wysoką szafkę, która dzięki temu może być węższa i nie pochłonie zbyt dużej przestrzeni pomieszczenia.

Meble do łazienki
Meble do łazienki

Łazienka to również miejsce, w którym trzymamy produkty, których przeznaczeniem jest czyszczenie pomieszczenia.

Szafka na akcesoria

Do ich przechowania warto wybrać szafkę z jedną częścią, bez podziału na półki. Jet to podyktowane wysokością produktów, które zamierzamy w niej trzymać. Zazwyczaj są one wysokie i nie zmieszczą się w szafce przedzielonej półkami. Idealnym posunięciem jest wybór szafki, którą montuje się jako zabudowa pod zlewem.

Kolejny dobry wybór to podwieszana półka, którą można zamontować np. pod lustrem. Możemy na niej przechowywać inne kosmetyki, na które zabraknie miejsca w szafce, jak np. kremy, żele pod prysznic itp. Taka półka to również idealne miejsce do ustawiania różnego rodzaju ozdobników, jak np. świece zapachowe.

W zależności od możliwości przestrzennych, dobrym posunięciem jest zakup komody, w której będziemy trzymać czyste ręczniki i szlafroki.

W łazienkach idealnie sprawdzają się również różnego rodzaju słupki, występujące w rozmaitych postaciach. Mogą być one zamknięte lub otwarte, pozbawione jakichkolwiek ścian, opierające się jedynie na głównej konstrukcji. Pamiętajmy, że potrzebne nam będą przede wszystkim praktyczne meble do łazienki.

Leave a Reply