Meble wiklinowe – sprawdzą się w salonie?

Czy meble wiklinowe sprawdzą się w salonie? Dla wielu z nas takie połączenie zwyczajnie nie może mieć miejsca. Przecież nie można wprowadzić do klasycznego salonu mebli wykonanych z wikliny bądź rattanu. Jednak jak dość szybko okazuje się, sztywne zasady są po to, by je łamać. Meble wiklinowe można zainstalować w salonie a nawet w niektórych sytuacjach trzeba.

Kiedy zdecydować się na meble wiklinowe w salonie?

Jedynym aranżacyjnym rozwiązaniem na które warto postawić w przypadku mebli wykonanych z wikliny, jest styl klasyczny. Zresztą trudno wykorzystać meble z wikliny w innych (na przykład bardziej nowoczesnych) stylach.

Meble stylizowane w układzie klasycznym mają to do siebie, że są dosyć masywne i przede wszystkim – tradycyjne w swoim układzie. Tak też jest w przypadku mebli wiklinowych. Jednak należy pamiętać o tym, że wiklina jest materiałem który w porównaniu z tradycyjnym drewnem (i nie tylko) ma sporo zalet. Jedną z nich jest z pewnością znacznie mniejsza masa meble.

Połączenie kolorystyczne

Nie ma co ukrywać – wiklina najlepiej prezentuje się w swojej naturalnej, słomkowej barwie. Co więcej jej charakterystyczny układ sprawia, że wygląda ona bardzo ciekawie w każdym klasycznym salonie.

A skoro mamy do czynienia z kolorystyką słomkową, może warto by zastanowić się nad jasnym zaaranżowaniem całego pokoju? Delikatne, pastelowe odcienie ścian i dywanów doskonale łączyłyby się z jasną barwą wikliny.

Można by też postawić na kontrast. Jasne meble wiklinowe można by połączyć z ciemną aranżacją salonu. Jednak takie rozwiązanie ma sporo wad, głównie ze względu na ciemną (i skądinąd smutną) aranżację jednego z najważniejszych pomieszczeń w całym domu.

Meble wiklinowe

Meble wiklinowe

Salon a meble wiklinowe?

Podsumowując, wykorzystanie mebli z wikliny w salonie wcale nie jest złym pomysłem. Niemniej, jeśli decydujemy się na taki krok, musimy pamiętać o jednej ważnej rzeczy. Wnętrze to musi mieć swój styl. Wprowadzenie mebli wiklinowych bez żadnego wcześniejszego przemyślenia układu pokoju zwyczajnie nie ma sensu.

Leave a Reply