Styl retro ciągle w modzie

Styl retro to trend w meblarstwie i projektowaniu domów polegający na powrocie do tego, co stare. Wykorzystuje różnego rodzaju dodatki i elementy, które mają na celu nadanie nowoczesnym meblom i pomieszczeniom niepowtarzalnego wyrazu adekwatnego do danej epoki. Styl retro nieprzerwanie jest niezwykle modnym, co widać w aranżacji niejednego mieszkania. Jeśli jednak dopiero planujemy zaaranżować nasz dom w stylu retro, należy wiedzieć jakie elementy wykorzystać, by współczesny wystrój wnętrz mógł skutecznie nawiązywać do przeszłości.

W społeczeństwie istnieje przeświadczenie, że aby stworzyć w swoim mieszkaniu wystrój odwołujący się do retro, konieczny jest zakup starych, nadających ten klimat mebli. Nie jest to jednak prawdą. Już jedynie poprzez umiejętny dobór odpowiednich detali można nadać mieszkaniu niezmiernie interesujący charakter.

Jednym z takich elementów jest mosiądz. Dodatki w jego kolorze świetnie nawiązują do starodawnego stylu i nadają całemu wnętrzu starodawnego charakteru. Elementy w kolorze mosiądzu doskonale łączą się z meblami w kolorach brązu, beżu oraz bordo, które podkreślają barwę mosiężnych elementów. Jednym z efektywniejszych przedmiotów w stylu retro są klamki w kolorze mosiądzu, które zarówno poprzez barwę jak i wzór wzbudzają skojarzenia ze starodawnymi zamczyskami. Duża popularność stylu retro sprawia, iż wybór produktów w tej stylistyce jest naprawdę duży i zróżnicowany.

Styl retro
Styl retro

Także błyszczący chrom świetnie wpasowuje się w ideę starodawnego stylu. Należy jedynie pamiętać, aby forma konkretnego przedmiotu odpowiadała tej z przed lat. Jest to materiał często stosowany w produkcji baterii łazienkowych i kuchennych. Poprzez zastosowanie ciekawych kształtów pokręteł, doskonale mogą oddawać one charakter zamierzchłych epok. Zupełnie nie przeszkadza w tym też typowy dla chromu błysk.

Styl retro jest fenomenalnym pomysłem na urozmaicenie i nadanie ciekawego i starodawnego klimatu w swoim mieszkaniu. Poprzez niewielki nakład finansowy i dodanie jedynie kilku odpowiednich detali można osiągnąć niezwykle stylowy efekt. Co więcej, styl ten świetnie sprawdza się zarówno w domu jednorodzinnym jak i w bloku. Jest to więc rozwiązanie dla każdego,  kto ceni sobie elegancję i klasykę.

Leave a Reply