Jak czyścić meble bambusowe?

Czyszczenie mebli bambusowych wcale takim prostym zadaniem nie jest. Pamiętajmy, że mamy tu do czynienia ze specyficzną formą materiału, na którą chcemy oddziaływać konkretnymi specyfikami. Nie ukrywajmy – najsilniejsze środki nie mają tu przyszłości. Włókna bambusowe szybko zostałyby zniszczone przez silne środki chemiczne. Czym więc czyścić powierzchnie wykonane z tego niezwykłego materiału?

Uwaga na wodę!

Pamiętajmy, że podczas czyszczenia mebli bambusowych nie możemy przesadzić z dużą ilością wody. Mamy przecież do czynienia z materiałem typowo organicznym, który poddany silnemu oddziaływaniu wilgoci mógłby po prostu paść ofiarą zaawansowanych reakcji gnilnych.

Jeśli więc zabieramy się za proste czyszczenie bambusa, wykorzystajmy w tym celu szmatkę nasączoną wodą. Wilgotna szmatka znacznie lepiej sprawdza się w czyszczeniu powierzchni, na których bardzo słabo osiadają różnego rodzaju zabrudzenia.

Roztwór soli

Jak czyścić meble bambusowe, jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi zabrudzeniami? Wtedy możemy pomyśleć o dodaniu do wspomnianej wody nieco soli. Pamiętajmy, by roztwór ten nie był zbyt nasycony. Najlepiej będzie, jeśli na litr wody wsypiemy łyżkę stołową soli. Wystarczy odpowiednio zamieszać i… roztwór czyszczący gotowy!

Pamiętajmy jednak, by czyszczenie wykonywać za pomocą ciepłej (a nie wrzącej!) wody. Nie możemy zapomnieć, że mamy do czynienia z delikatnymi strukturami roślinnymi. I choć są one dodatkowo zabezpieczone przed różnymi oddziaływaniami, to wciąż stosowanie wrzącej wody nie jest zalecane.

Meble bambusowe – czyszczenie i podsumowanie

Podsumowując, czyszczenie mebli bambusowych nie jest wcale takie trudne. Bambus to włókno na którym brud osiada niezwykle trudno. Wszystko przez niezwykle gładką powierzchnię, która uniemożliwia przyczepianie się jakiegokolwiek brudu. Jeśli będziemy stosować się do powyższych rad, możemy być pewni, że nasze meble bambusowe zachowają swoje piękno na długie lata. I co najważniejsze, nie zniszczymy ich delikatnej struktury.

meble z bambusa

meble z bambusa

Leave a Reply