Czy wyposażenie sali konferencyjnej ma znaczenie?

Sala konferencyjna jest wręcz niezbędna w każdej firmie, gdyż jest to pomieszczenie spełniające liczne funkcje. Jej przestrzeń wykorzystywana jest nie tylko do przeprowadzania konferencji, ale odbywają się tutaj także szkolenia, spotkania z kontrahentami, prezentacje wyników finansowych, a także można ją wynająć firmie zewnętrznej. Niezwykle istotne jest to, jak zostanie urządzona sala konferencyjna, co wpływa właśnie na funkcjonalność tego pomieszczenia.

Sala konferencyjna wizytówką firmy

Aranżacja wnętrza sali konferencyjnej powinna być dopasowana do rodzaju branży świadczonych usług, czyli dostosowana do indywidualnych potrzeb i oczekiwań danej firmy. W zależności od jej specyfiki zmieniają się wymagania i funkcje sali konferencyjnej. Za pomocą odpowiedniego wystroju można zaprezentować charakter firmy i jej pozycję na rynku. Prestiż, siła, ugruntowana pozycja, tradycja czy też może nowoczesność – wszystko to można osiągnąć dzięki przemyślnej aranżacji wnętrza.

stoły konferencyjneWybieramy stoły konferencyjne

Jako, że stół konferencyjny stanowi centrum pomieszczenia, to już jego wygląd wiele mówi o pozycji danej firmy. Dzięki szerokiemu wachlarzowi wyboru mamy do dyspozycji stoły konferencyjne z blatami wykonanymi z naturalnego drewna, połyskujące bądź matowe, pokryte laminatem czy też z przezroczystego lub kolorowego szkła. Coraz popularniejsze są wzorzyste stoły konferencyjne, a szczególnie te wzbogacone o logotyp firmy. Wybierając stół należy zwrócić uwagę na jakość materiałów oraz jego praktyczność. Śmiało można także łączyć ze sobą różne materiały. Godnym polecenia rozwiązaniem jest drewniany blat wyposażony w szklane wstawki, co jest nie tylko funkcjonalne, ale także niezwykle estetyczne i efektowne. Nie bez znaczenia są także stelaż i podpory stołu. Należy stawiać na te, które zapewniają stabilność i nie przeszkadzają siedzącym przy nich osobom. Oprócz tradycyjnych nóg stołowych mamy do dyspozycji także stoły z jedną nogą pośrodku, postumentem czy też dekoracyjną płytą.

Jakie krzesła konferencyjne?

Mnogość najróżniejszych modeli krzeseł konferencyjnych sprawia, że wcale nie tak łatwo jest je dopasować do stołu i pozostałych mebli biurowych. Oprócz koloru, rodzaju, materiału i stylu krzesła, należy wziąć pod uwagę także wygodę i funkcjonalność. Pamiętajmy, że konferencja, szkolenia i narady zwykle trwają wiele godzin, więc firma powinna zadbać o komfortowe warunki. Krzesła powinny nie tylko dobrze się prezentować, ale także być ergonomiczne, łatwe w utrzymaniu czystości i przemieszczaniu, a do tego wytrzymałe.

Leave a Reply