Multimedialne centrum dowodzenia, czyli jaką szafkę RTV wybrać?

W wielu polskich domach salon wyposażony w telewizor i inne multimedialne gadżety to istne centrum dowodzenia, zapewniające całej rodzinie rozrywkę oraz możliwość wspólnego spędzania czasu. Urządzenia multimedialne mają niestety to do siebie, że nie tylko zajmują dość dużo miejsca, ale ponadto potrafią przysporzyć dość sporego bałaganu w postaci plątaniny kabli, przewodów oraz różnego rodzaju przedłużaczy. Warto więc zainwestować w praktyczną i nowoczesną szafkę RTV, która pozwoli okiełznać ten chaos.

Przede wszystkim funkcjonalność

Wybierając szafkę pod sprzęt RTV warto wziąć pod uwagę nie tylko walory estetyczne, ale przede wszystkim wartości praktyczne. Pamiętajmy, że oprócz telewizora do zagospodarowania będą również inne urządzenia elektroniczne, mnóstwo kabli czy też kolekcje płyt DVD i CD. Rynek oferuje bogaty wachlarz szafek RTV, poczynając od tradycyjnych form, poprzez nowoczesne komody stojące typu lowboard, innowacyjne wiszące szafki, aż po meble przeznaczone do zabudowy w ścianie https://www.szynaka.pl/pl/meble/szafki-rtv. Która z nich będzie najbardziej odpowiednia do konkretnego salonu?

Szafka RTV

Liczą się wymiary szafki

Przed kupnem szafki należy określić jej wielkość, a więc długość, głębokość oraz wysokość szafki. Najistotniejszą wartością w tym przypadku będzie wysokość mebla, ponieważ to od niej w szczególności zależy, na jakiej wysokości będzie spoczywał wzrok podczas oglądania TV. Warto to oszacować przed kupnem szafki, a także wziąć pod uwagę rozmiar odbiornika telewizyjnego. Zasadniczo, im telewizor będzie większy, tym szafka pod nim powinna być niższa. Optymalna wysokość stolika RTV wynosi od 50 do 60 cm.

Ważna jest także pojemność szafki RTV. Wybór odpowiedniego mebla zależy przede wszystkim od naszych preferencji oraz ilości dodatkowego sprzętu, który chcemy umieścić w pobliżu telewizora (np. DVD, konsola, odtwarzacz audio czy też zestaw kina domowego). Miłośnikom filmów i audiofilom na pewno przydadzą się pojemne szafki RTV wyposażone w dodatkowe półki, na których swoje miejsce znajdzie pokaźna kolekcja płyt https://www.szynaka.pl/. Nie można również zapominać o dodatkowym miejscu na głośniki w przypadku posiadania zestawu kina domowego. Dzisiejsze szafki RTV to już nie tyle pojedynczy moduł, co cały zestaw mebli, który można aranżować i konfigurować na wiele sposobów.

Dla wymagających

Najbardziej wybredni amatorzy multimedialnego centrum dowodzenia mogą się pokusić o zamówienie odpowiedniego zestawu mebli wykonywanych na wymiar. Wiąże się to oczywiście z większymi wydatkami, jednak efekt końcowy będzie indywidualnie dopasowany do potrzeb i oczekiwań użytkownika. Ciekawym rozwiązaniem są np. szafki zawieszane za ścianie. Tego typu rozwiązanie szczególnie sprawdzi się w małych przestrzeniach, gdzie jest zbyt mało miejsca na wstawienie zestawu mebli stojących.

Leave a Reply