Jakie meble wybrać do sypialni ?

Sypialnia to pomieszczenie, do którego udajemy się na wypoczynek po całym dniu aktywności. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, głosi powiedzenie, ale na jakość snu ma wpływ również wygląd całego otoczenia.

Im bardziej przyjemna i kojąca jest aranżacja wnętrza, tym łatwiej odpoczywamy, a rano wstaniemy z większą dawką energii i sił na nadchodzący kolejny dzień wyzwań. Sprawdźmy, jakie meble wybrać do sypialni, by pomieszczenie pomagało nam należycie odpocząć.

Meble do sypialni
Meble do sypialni

W sypialni śpimy i relaksujemy się przed samym momentem snu, np. z gazetą czy książką w ręku, ewentualnie z włączonym telewizorem, który pomoże nam zasnąć. Zastanawiając się nad tym, jakie meble do sypialni wybrać, pomyślmy przede wszystkim o ich przydatności. Unikajmy gromadzenie mebli, które nam się w tym pomieszczeniu nie przydadzą. Jeżeli chcemy w nim wypoczywać i spędzać noc, potrzebujemy przestrzeni i poczucia intymności. Nagromadzenie mebli ten efekt zepsuje. Pomyślmy zatem, które meble do sypialni będą naprawdę niezbędne.

Oczywiste jest, że najważniejszym meblem sypialni jest łóżko. Tu mamy dosyć szerokie pole do popisu. Gustowne i zarazem funkcjonalne i wygodne jest łóżko szerokie, jednoczęściowe i niezbyt wysokie. Wybierzmy mebel, który nie będzie przewyższał wysokością pięćdziesięciu centymetrów. Dobrze dobierzmy materac. Pamiętajmy, że przede wszystkim musi on być wygodny.

Kolejnym ważnym meblem w sypialni będzie szafeczka czy sekretarzyk, który powinien znaleźć się przy łóżku. Posłuży nam do przechowywania najważniejszych przedmiotów, które się w sypialni przydadzą. Na nim możemy postawić budzik, położyć książkę po skończonej lekturze czy odłożyć pilota. Dobrym rozwiązaniem jest wybranie szafeczki z szufladami, tak, by nagromadzone w meblu przedmioty były zasłonięte i nie wprowadzały nieładu.

Dobrym pomysłem jest zastosowanie wiszących półek, na których ustawimy kolekcję naszych książek. Półki wiszące na ścianach są delikatne i nie zaburzą nam przestrzeni. Jeżeli w naszym mieszkaniu nie mamy garderoby, to w sypialni powinniśmy postawić szafę na ubrania, tak, by nie była ona ulokowana w salonie.

Leave a Reply