Czarne meble – Warto postawić na ten kolor?

Meble w czarnej kolorystyce są dosyć często spotykane w różnego rodzaju wnętrzach. Dotyczy to w głównej mierze salonów, które podkreślają swoją wyjątkowość właśnie przez ten styl. Czy wobec tego warto postawić na czerń? Jak najbardziej! Oto powody, dla których warto to zrobić.

Czarne wnętrze

Czarne wnętrze

Czarny kolor mebli = stylowość

Nie ma co ukrywać – czerń jest może i smutnym, ale jednocześnie niezwykle gustownym kolorem. Szczególnie jeśli łączy się ona z charakterystycznym poblaskiem. Wtedy efekt błyszczących mebli jest jeszcze większy.

Kolorystyka venge coraz częściej obejmuje również inne rodzaje mebli. Wiele osób wybiera właśnie taki kolor mebli do swojej kuchni. Połączenie ciemnych mebli i jasnych ścian wygląda przepięknie.

Praktyczne rozwiązanie

Czy czarne meble są praktyczne? Jak najbardziej! Głównie ze względu na swoją charakterystyczną barwę, która w dużej mierze maskuje pojawiający się brud.

Jeśli mamy w naszych domach jakiekolwiek jasne meble, to pewnie zdajemy sobie sprawę z faktu, że bardzo szybko „ściągają one” brud. W przypadku stylowych, czarnych mebli taka sytuacja raczej nie jest możliwa. Wyjątek stanowi kuchnia i charakterystyczne dla niej opary, które mogą na naszych czarnych meblach tworzyć specyficzne smugi.

Czerń a styl nowoczesny

Wybór koloru mebli ma również znaczenie, jeśli decydujemy się na zaaranżowanie pomieszczenia w określonym stylu. Nowoczesne, czarne meble doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz opartych na minimalizmie.

Nie ukrywajmy – zupełnie czarnym meblom trudno byłoby się przebić w pomieszczeniach stylizowanych w aranżacjach swojskich, rustykalnych a nawet klasycystycznych. Dopiero w pełni nowoczesne aranżacje są w stanie wydobyć z nich ostateczne piękno.

Czarne i ciemne meble mają przed sobą świetlaną przyszłość. Mijają czasy, w których decydowali się na nie wyłącznie najodważniejsi. Można śmiało zaryzykować twierdzenie, że czerń wychodzi w pełnym blasku z mroków aranżacji wnętrz.

Leave a Reply