Kolorowe krzesła przy jednym stole? Kombinacja na rożne sposoby!

Czy wydaje Ci się, że Twoja kuchnia charakteryzuje się dość „ponurą” aranżacją? Czy nie jest tak, że gdy wchodzisz do Twojej kuchni, nagle dopadają Cię smutne (a może nawet i ponure) myśli? W dosyć prosty (i co ważne – tani) sposób możesz to zmienić. Jak? Wprowadź do swojej kuchni kilka kolorowych krzeseł. Przekonasz się, że efekt ten będzie naprawdę niesamowity.

Krzesła do stołu

Krzesła do stołu

Wariant I

Możesz oczywiście postawić na tradycyjne rozwiązanie i zakupić krzesła o jednorodnej barwie. Rzecz jasna najlepiej będzie, jeśli będzie to wesoła i radosna kolorystyka. Kolorowe krzesła przy stole mogą wprowadzać pewnego rodzaju uporządkowanie do Twojej aranżacji.

Dobrym pomysłem będzie dopasowanie ich kolorystyki do koloru na przykład ścian. Przykładem niech będzie połączenie ciemnych mebli (w tym stołu) i jasnych kolorystycznie ścian (idealnie wręcz komponujących się z kolorowymi krzesłami).

Wariant II

Nic nie stoi na przeszkodzie, by krzesła w kuchni miały zróżnicowaną kolorystykę. Wtedy nasza kuchnia wygląda znacznie ciekawiej. Warto jednak pamiętać o tym, że kolorystyka poszczególnych krzeseł nie powinna być chaotyczna. I co ważne – nadal powinna być ona dopasowana do kolorystki dominującej w kuchni.

Jak to zrobić? Jeśli na przykład zaaranżowaliśmy kuchnię w różnych odcieniach jasnego brązu, moglibyśmy zastanowić się nad krzesłami utrzymanymi w ciemnobrązowej, czarnej a może nawet i złotej (bądź miodowej) kolorystyce. Co ważne – nic nie stoi na przeszkodzie, by barwy te ze sobą łączyć.

Wariant III

Oldskulowe krzesła z kolorowymi siedziskami wcale nie muszą odchodzić w niebyt. Owszem, może kojarzą się nam one z już rzadko spotykanymi metodami aranżacji wnętrz, ale nie oznacza to, że ten typ mebli odszedł śmiercią naturalną. Co by było, gdyby zainwestować w krzesła o różnej kolorystyce siedzisk?

W tym momencie pytanie „Jak dobierać krzesła do stołu?” straciłoby sens… Dlaczego? Ponieważ zawsze możemy zainwestować w krzesła, których konstrukcje są utrzymane w tej samej kolorystyce co nasz stół. Jedyną wprowadzoną różnicą będzie tu kolorystyka samych siedzisk…

Leave a Reply