Meble kuchenne – czym kierować się przy ich wyborze?

Kuchnia jest centrum domowego ogniska. Spędzamy w niej codziennie wiele godzin przygotowując potrawy i prowadząc dyskusje z przyjaciółmi i domownikami. Jej wnętrze powinno być zatem funkcjonalne – aby maksymalnie przyspieszyć nasze prace – jak i estetyczne, aby miło spędzało się w niej nam czas. Co powinniśmy wziąć pod uwagę kupując meble kuchenne?

Meble kuchenne – dopasowane do kształtu kuchni

Meble kuchenne powinniśmy dobierać według kształtu naszej kuchni. Nie w każdej przestrzeni sprawdzi się przecież wyspa i nie wszędzie odpowiednie będą dwustronne szafki dolne. Dlatego całość powinniśmy dobierać według nie tylko naszych wyobrażeń, ale również samych indywidualnych możliwości pomieszczenia. Mimo że wiszące szafki górne znajdują się prawie w każdej kuchni, to wcale nie oznacza, że w naszej sprawdzą się dobrze. Dzięki dokładnemu przemyśleniu wybieranych do kuchni mebli maksymalnie wykorzystamy jej powierzchnię i sprawimy, że będzie nam się z niej zwyczajnie dobrze korzystać.

„Mierząc siły na zamiary” – czyli słowo o sprzętach w kuchni

Ważną kwestią podczas meblowania kuchni jest również dobór odpowiedniej ilości sprzętów i dopasowanie do nich właściwych mebli. Ostatnio niezwykle modne jest umieszczanie wszelkiego rodzaju piekarników, lodówek, czy też zmywarek i innych elementów wyposażenia AGD w zabudowie. Wyglądają one niezwykle estetycznie i sprawiają, że meble kuchenne wraz z potrzebnymi sprzętami tworzą schludną całość. Pamiętajmy jednak, że nie sztuką jest wybranie czteropalnikowej kuchenki, jeśli zwyczajnie nie będziemy z niej korzystać. Jeśli jesteśmy singlami, którzy zazwyczaj jadają na mieście, może znacznie lepszym pomysłem będzie zaopatrzenie się w piekarnik, który posłuży nam do przygotowywania szybkich potraw. Powinniśmy również zachować umiar w kwestii wielkości lodówki. Jeśli lubimy gromadzić produkty, to dobrym pomysłem jest wybór tej dużej dwudrzwiowej, jeśli nie, to powinniśmy się zdecydować na dopasowaną do naszych potrzeb.

Blaty – czyli jak je wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów blatów kuchennych. Duża różnorodność pod względem kształtów i kolorów sprawia, że możliwe jest ich dopasowanie praktycznie do każdej aranżacji wnętrza. Wybierając blaty kuchenne, warto zwrócić uwagę jednak nie tylko na aspekt estetyczny, ale ten drugi – równie ważny – czyli praktyczny. Coraz większą popularnością zaczynają cieszyć się blaty wykonane z różnego rodzaju kamienia. Są one odporne na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, co w kuchni jest dość istotnym faktorem.

Leave a Reply