Wygodne fotele do salonu – dlaczego warto je mieć?

Urządzanie salonu nie jest najłatwiejszą kwestią. Salon jest bowiem miejscem zarówno spokojnego odpoczynku w samotności, jak i pokojem w którym przyjmuje się gości. Jest więc miejscem najbardziej reprezentacyjnym dla całego mieszkania. W związku z czym jego urządzanie powinno być bardzo przemyślane. Klimat salonu często jest tworzony przez wygodne fotele. Fotele do salonu to meble, które są chyba najbardziej przytulne w całym domu. Można w nich się zdrzemnąć, zasiąść z herbatą, poczytać książkę czy pooglądać telewizję. Zazwyczaj są również chętnie zajmowane przez gości.

fotel do salonu

JAK WYBRAĆ FOTELE WYPOCZYNKOWE DO SALONU

Fotel nowoczesny do salonu oprócz oczywistej wygody powinien być przede wszystkim bardzo solidnie wykonany. Nie można na nim oszczędzać, gdyż musi to być mebel trwały. Ponadto powinien być doskonale dopasowany do postury właściciela. Nie może się chwiać i musi być bardzo stabilny. Dobrze aby był wyposażony w bardzo wygodne oparcie oraz podłokietniki. Jego wysokość powinna być taka by nie utrudniała siadanie osobom starszym oraz dzieciom.

Zakup wygodnego fotela do salonu to także odpowiedni wybór materiału obiciowego. Najczęściej używane materiały do obijania foteli to np. żakard, bawełna, flok (gruba odmiana weluru), microlein (a więc cienki welur), szenil (grubo tkana przędza bawełniana) czy po prostu skóra.

Siedzenie w wygodnym fotelu powinno być elastyczne, ale nie za miękkie, tak by nie powodowało zapadania się. Można to osiągnąć na skutek specjalnych płaskich sprężyn i wypełnienia z pianki poliureratowej, zabezpieczonej puszystą włókniną. Wszystko to zapobiega marszczeniu tkaniny obiciowej.

Niektórzy użytkownicy chętnie stosują fotele do salonu wykonane z granulatu styropianowego, który dostosowuje się do kształtu ciała. To świetne rozwiązanie np. w stosunku do osób chorujących na schorzenia pleców.

DLACZEGO WARTO POSIADAĆ WYGODNY FOTEL W SALONIE

Wygodny fotel do salonu świetnie prezentuje się we wnętrzu tego pomieszczenia, o ile jest dobrze dobrany do metrażu pokoju. Z fotelem doskonale komponują się również pufy z oparciem, które świetnie się sprawdzają jako podnóżek bądź jako dodatkowa ozdoba pokoju lub też schowek na drobiazgi. Fotele do salonu zawsze przykuwają uwagę, a więc ich barwa i styl powinny być dopasowane do całego wystroju pomieszczenia. Wygodny fotel wcale nie musi być wymyślny. Im jest prostszy tym bardziej sprawia wrażenie przytulnego i umożliwiającego relaks.

Duży i wygodny fotel to nieodzowny mebel w każdym salonie. Powoduje, że wnętrze staje się bardziej przystępne. Daje chwilę wytchnienia po ciężkim dniu pracy. Można na nim odpocząć, a nawet zdrzemnąć. Jest świetnym meblem do relaksu, ale także sprawdza się jako siedzisko dla gości. Odpowiednio dobrany jest prawdziwą ozdobą każdego pokoju, niezależnie od tego czy mieszkanie jest wykonane w stylu awangardowym czy klasycznym. Fotel to konieczność w każdym salonie. Obok sofy jest to najważniejszy mebel każdego domu.

Leave a Reply