Wygodny fotel

Wygodny fotel to podstawa dla każdego, kto wiele czasu pracuje w pozycji siedzącej przed komputerem. Komfort siedzenia ma wbrew pozorom bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie, wydajność pracy czy sposób, w jaki wypełniamy obowiązki zawodowe. Oczywiście, ładny wygląd i ciekawa tapicerka są ważne, ale wybór fotela nie powinien opierać się jedynie na tych dwóch cechach. Co zatem jest najważniejsze?

Przede wszystkim ma być wygodnie!

Fotel w biurze powinien być przede wszystkim wygodny, dlatego warto zainwestować w nieco lepszy model, dający duży komfort siedzenia. Jedną z największych zalet, jaką powinien posiadać fotel w biurze, jest możliwość regulowania wszystkich jego części. Dzięki takiej możliwości fotel może zostać w stu procentach dopasowany do wzrostu użytkownika, co jest bardzo dobre dla kręgosłupów i zdrowia.

Wygodny fotel

Wygodny fotel

Siedź stabilnie

Bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o fotel w biurze, jest stabilność siedziska. W sytuacji, gdy na tym samym fotelu siadają osoby o różnym wzroście, warto zastanowić się nad rozwiązaniem dotyczącym regulacji wysokości siedzenia. W przypadku za niskiego lub za wysokiego krzesła, nogi szybko się męczą, gdyż albo je kurczymy, albo bezwiednie zwisają.

Niekonieczny, ale przydatny

O czym mowa? O zagłówku w fotelu. Jest on dużym atutem dla każdego fotela, zwłaszcza, jeżeli ma regulowaną wysokość i kąt nachylenia. Niektóre modele foteli mają nasadzany zagłówek, który można zdejmować wedle potrzeby. Z pewnością jest to element, który warto mieć przy swoim fotelu w biurze, gdyż ma on pozytywny wpływ na pozycję naszego kręgosłupa.

Czym obity?

Dobry fotel w biurze powinien być obity taką tapicerką, która będzie nie tylko ładnie wyglądała, ale również pozwoli na szybkie i bezproblemowe czyszczenie. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim tapicerki z czarnej skóry lub eko-skóry, gdyż nadają wnętrzu eleganckiego stylu a przy okazji łatwo utrzymać je w czystości. Niestety, na tradycyjnych materiałach tapicerowanych widać ślady użytkowania, wytarcia czy plamy, dlatego niewiele osób się na nie decyduje.

Leave a Reply