„Wymarzyć” klasyczne meble do kuchni. Wciąż modna biel i stylowe vintage

Z klasyką w szerszym ujęciu kojarzy się biel z ciemnymi dodatkami. Klasyczne meble do kuchni, spełniające ten podstawowy warunek będą „modne” przez lata. Będą cieszyć oczy mieszkańców i być powodem do dumy przed gośćmi.

Klasyka w bieli.

W dużych pomieszczeniach klasyczne meble do kuchni najlepiej sprawdzą się w połączeniu ze stylem angielskim, gdzie atmosfera wnętrza budowana jest przy pomocy dużej ilości detali ozdobnych. Kuchnia angielska stanowi szczególne połączenie monumentalności z przytulnym ciepełkiem, co daje miłą dla oka wypadkową. Zastanawiamy się – co składa się na sukces wizualny i funkcjonalny angielskiego stylu.

Połączenie wypróbowanych elementów architektonicznych, takich jak pilastry, kolumny, łęki sklepienne i paru innych, daje wrażenie solidności i uporządkowania. Całości dopełniają miękkie ozdoby z motywami roślinnymi, dające wrażenie przytulności i ciepła.

Białe meble do kuchni
Białe meble do kuchni

Klasyka w małej kuchni

Myśl przewodnia na meble do kuchni, szczególnie jeśli jest niewielkim pomieszczeniem, musi skupiać się właśnie na tym parametrze. Ograniczona przestrzeń w połączeniu z bielą da efekt zagracenia. Należy, koniecznie połączyć ją ze zdecydowanie ciemnymi kolorami. Polecana jest szczególnie standardowa czerń, ale warto śmiało sięgnąć po antracyt, grafit i w ogóle kolory na palecie barw od czerni  zmierzające ku ciemniejszym tonom szarości . Meble do kuchni powinny w tym zakresie dobrze kojarzyć się z ceramiką na podłodze i ścianach.

Klasyka plus vintage

Vintage daje wnętrzu wrażenie zapomnienia i cofnięcia w czasie.

Klasyczne meble kuchenne w stylu z minionej epoki są mieszanką złotej proporcji – efektu znanego od czasów antycznych – i wzornictwa przemysłowego z epoki rewolucji przemysłowej, które jest wytworem najwyższej próby. Miodowo-brązowo-łososiowa kolorystyka jest miła dla oka i jednoznacznie kojarzy się ze smaczną, domowa kuchnią.

Klasyczne meble kuchenne w stylu vintage zaadaptowane do wnętrza nawet ultranowoczesnego, nie przekreślą zamysłu dobrego smaku i klasyki.

Tradycjonalizm w formie pokazuje klasę wnętrza i podkreśla zalety charakteru właściciela. Nie wstydźmy się być w dobrym tonie.

Jeśli będą jakieś uwagi co do formatowania – proszę o wytyczne – wprowadzę poprawki.

Leave a Reply