Wynajem koparki – jak się przygotować

W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na budowanie własnego domu. Bardzo często wykonują to metodą gospodarczą, czyli nie zatrudniają firm budowlanych. Jest to dużo tańsza opcja jednak niestety bardziej czasochłonna. Potrzeba wynająć odpowiedni sprzęt, zadbać o materiały oraz wiele innych rzeczy. W takiej sytuacji właściciele przyszłego domu decydują się na wynajem sprzętu budowlanego.

Wynajem koparki

Podczas kopania fundamentów czy też niwelacji terenu niezbędny jest ciężki sprzęt. Możemy go wynająć w firmie oferującej tego typu usługi. Ważny jest jednak aspekt operatora. Jeśli posiadamy uprawnienia na koparkę to nie musimy się o nic martwić jednak w sytuacji ich braku należy wynająć koparkę z operatorem. Jest to droższa opcja, ale mamy pewność, że wszystko zostanie należycie wykonane.

Wynajem koparki

Co należy wiedzieć przed wynajmem koparki

Klienci indywidualni powinni pamiętać, aby przed wynajmem przygotować dowód osobisty. Jest to niezbędny dokument do spisania odpowiedniej umowy. Następnie można śmiało podejmować określoną maszynę. Warto jednak pamiętać, aby mieć przygotowaną odpowiednią kwotę na wpłacenie kaucji. Często firmy budowlane wymagają tego typu wpłaty. Jeżeli oddamy sprzęt w stanie nieuszkodzonym to kaucja jest zwracana.

Wynajem koparki przez firmę Zupełnie inaczej jest, gdy chcemy wynająć sprzęt na firmę. W takim wypadku przedstawiciel firmy powinien przygotować upoważnienie od pracodawcy, dokument potwierdzający zarejestrowanie firmy oraz zgodę na wystawianie faktur na rzecz firmy. Jeśli przykładową koparkę wypożycza pracodawca to wystarczy sam dowód osobisty i informacja o zarejestrowaniu firmy.

Leave a Reply