Nie wiesz, jak wybrać meble młodzieżowe? To proste!

Pokój dla dziecka to przestrzeń, która powinna być tak zorganizowana, żeby Twoja latorośl mogła się tam swobodnie bawić, znaleźć miejsce do spokojnej nauki, a także wyciszającego odpoczynku. Dotyczy to zarówno kilkulatka, jak i nastolatka, który zaczyna manifestować indywidualność i traktuje swój pokój jak prawdziwy azyl oraz schronienie przed całym światem. Dobrze więc zadbać o to, aby meble młodzieżowe i inne elementy aranżacyjne stanowiły spójną całość, sprzyjały relaksowi po intensywnym dniu, ale też pobudzały kreatywność. Jak osiągnąć taki efekt? Podpowiadamy poniżej!

meble młodzieżowe

Meble młodzieżowe

Wybierając meble młodzieżowe, wsłuchaj się w potrzeby dziecka

Pokoje młodzieżowe pozwalają nastolatkom wyrazić charakter, dlatego przy wybieraniu mebli czy dodatków nie można ignorować ich zdania.

Porozmawiaj ze swoim dzieckiem na temat jego oczekiwań. Zapytaj, czy ma jakiś pomysł na swój pokój, czy nie wpadły mu w oko jakieś meble młodzieżowe albo ciekawe aranżacje. Być może pociecha doskonale wie, czego chce. Dzięki temu urządzenie funkcjonalnego młodzieżowego pokoju dla dziecka pójdzie Ci jak z płatka. W razie wątpliwości możesz zamówić darmowy projekt pokoju dla dziecka. Ułatwi to podejmowanie decyzji zakupowych i pomoże uniknąć przykrych niespodzianek.

Zadbaj o elementy obowiązkowe pokoju młodzieżowego

W pokoju dla dziecka nie może zabraknąć kilku podstawowych elementów. To przede wszystkim wygodne łóżko lub rozkładana sofa z funkcją spania, dobrane do wzrostu nastolatka i bezpieczne dla kształtującego się ciągle kręgosłupa, biurko do nauki czy spędzania czasu przy komputerze, z krzesłem wyposażonym w regulowany podłokietnik i zagłówek, a także szafa oraz regał na ubrania i drobiazgi. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, można się pokusić także o wydzielenie strefy do przyjmowania gości, z wygodnymi fotelami lub modnymi ostatnio pufami sako oraz małym stolikiem kawowym. Każda nastolatka będzie zachwycona z toaletki z dużym lustrem, a nastolatek ucieszy się z oddzielnego miejsca np. do majsterkowania.

Meble młodzieżowe dla wymagających znajdziesz na przykład tutaj. Wśród szerokiego asortymentu i pomysłowych aranżacji Ty i Twoje dziecko na pewno znajdziecie coś, co wpadnie wam w oko.

Pamiętaj, że kolory mają znaczenie

Do tego, że kolory mają wpływ na nasze samopoczucie, nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Urządzając pokój dla nastolatka, warto o tym pamiętać.

Jeżeli dziecko marzy o intensywnym, neonowym kolorze, pomaluj taką farbą jedną, góra dwie ściany, a meble wybierz raczej w stonowanych kolorach. Ciekawym rozwiązaniem do pokoju dla nastolatka jest też farba tablicowa albo magnetyczna, pozwalająca na zapisywanie przemyśleń czy przypinanie ulubionych plakatów. Jeżeli będziesz trzymać się zasady, że do intensywnych kolorów ścian dobierzesz neutralne meble młodzieżowe, stworzysz harmonijną przestrzeń. I na odwrót – gdy wybór padnie na meble w intensywnych kolorach, ściany pomaluj na „spokojne” kolory. Natłok krzykliwych barw może bowiem przyprawić o ból głowy i sprawić, że nastolatek będzie traktował przebywanie w swoim pokoju jako karę.

Leave a Reply