Jakie łóżka dla rodzeństwa – dwu czy jedno piętrowe?

Bardzo często posiadając małe dzieci nie wiemy, w jaki sposób przygotować im miejsce do spania. Najtrudniej jest w przypadkach, gdy jest rodzeństwo. Często wiele osób decyduje się na zakup łóżka dwupiętrowego. Jednak czy jest to dobre rozwiązanie?

Łóżko dwupiętrowe w pokoju dziecięcym

Przede wszystkim jeżeli mieszkamy w niewielkim mieszkaniu i tym samym nie mamy zbyt wiele miejsca, aby rozmieścić łóżka naszych dzieci, powinniśmy zdecydować się na zakup łóżek piętrowych. Tego typu produkty doskonale sprawdzą się w każdym pokoju dziecięcym, ponieważ dzięki nim możemy zaoszczędzić wiele miejsca. Ponadto decydując się na zakup łóżka dwupiętrowego nie musimy martwić się, iż nasze dzieci powinny mieć takie same meble do spania. Jest to jeden prezent, który możemy im podarować razem.

Łóżko piętrowe

Łóżko piętrowe

Popularne łóżko jednopiętrowe

Jednak w wielu przypadkach decydując się na zakup łóżka dwupiętrowego często nie możemy rozstrzygnąć, które z dzieci chciałoby spać na górze. Jeżeli nasze dzieci są w różnym wieku nie ma zbyt dużego problemu. Jednak jeśli są w tym samym wieku często pojawia się konflikt, ponieważ każdy maluch chce spać na górze.

Z tego powodu pomimo, iż łóżko dwupiętrowe pozwoli nam zaoszczędzić dużo miejsca, może stać się źródłem konfliktu. Jeśli w naszym mieszkaniu każde dziecko ma oddzielny pokój lub też jest on bardzo duży, warto zdecydować się na zakup łóżek jednopiętrowych.

Dzięki temu unikniemy konfliktu, a każde z naszych dzieci otrzyma od nas ten sam prezent. Wybór w tego typu łóżkach jest zdecydowanie większy niż w dwupiętrowych. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.

Obecnie w sklepach możemy znaleźć bardzo różne łóżka dla dzieci. Bardzo popularne są przede wszystkim łóżka dwupiętrowe, które doskonale sprawdzą się w przypadku rodzeństwa. Jest to także duża oszczędność miejsca zwłaszcza w przypadku, gdy mieszkamy w niewielkim mieszkaniu.

Leave a Reply