Czy warto zainwestować w kołyskę dla dziecka?

Na pierwszy rzut oka kołyska dla dziecka to wydatek zbędny. Nie dość, że z naszego skądinąd szczupłego portfela (przecież niedawno urodziło się nam dziecko), musimy wyciągnąć kilkaset złotych, to jeszcze przez cały czas jesteśmy bombardowani negatywnymi ocenami kołysek. Zadajmy sobie pytanie czy warto zainwestować w kołyskę dla dziecka?

Kołyszmy maluszka w mięciutkich poduszkach…

Kołysanie to wbrew pozorom bardzo naturalne dla niemowlaka zjawisko. Cóż, przecież był on kołysany przez kilka długich miesięcy w brzuchu mamy. Dlaczego więc nie przedłużyć tego przyjemnego odczucia na następne kilka miesięcy?

Kołysząc dzieci sprawiamy im przyjemność. Jeśli mamy dzieci, to pewnie doskonale o tym wiemy. Kołysząc kilkumiesięczne dziecko, prawie na pewno zobaczymy na jego buzi radosny uśmiech. Coś w tym musi być…

Kołyska dla dziecka

Kołyska dla dziecka

Ułatw zasypianie dziecku

Stojące złowrogo nieruchome łóżeczko nie jest dla dziecka przyjemnym miejscem. O wiele szybciej zaśnie ono (co pewnie Młody Rodzicu docenisz), gdy Mama lub Tata je pokołyszą. Sami zresztą pewnie zauważyliście, że podczas zasypiania dziecko kręci główką. Jest to pamiątka po okresie płodowym, gdyż dziecko właśnie w ten sposób ułatwia sobie zasypianie.

Kołysanie to jedna z najlepszych metod na uspokojenie dziecka. Można to łatwo zauważyć, gdy dziecko z jakichkolwiek powodów płacze. Czasami wystarczy tylko kilka ruchów, by nasz maluszek szybko się uspokoił.

Względy medyczne

Czy wiedzieliście, że kołyska dla dziecka to mebel wpływający na rozwój maleństwa? Kołysanie to proces, dzięki któremu szybciej rozwija się układ nerwowy naszego dziecka. Co więcej naukowcom udało się potwierdzić, że czynność ta jest bezpośrednio odpowiedzialna za szybsze uczenie się równowagi.

Jednym słowem kołysanie to bardzo potrzebny dla dziecka proces. Należy jednak pamiętać, że za decyzją o zakupie kołyski dla dziecka zawsze stoją Rodzice. I to oni decydują o tym, czy kupią ją czy nie.

Leave a Reply