Sofa czy wersalka?

Jeszcze kilkanaście lat temu praktycznie w każdym pokoju stały wersalki. Były to bardzo popularne meble, na których zakup decydowało się bardzo wiele osób. Jednak obecnie ich popularność nieco przygasła, ponieważ wiele osób decyduje się na zakup sofy. Zatem co warto zakupić, popularną wersalkę czy raczej sofę?

Wersalka zamiast sofy

Decydując się na zakup wersalki powinniśmy mieć świadomość, iż tego typu mebel jest wielofunkcyjny. Jest on przydatny w szczególności, gdy nasze mieszkanie jest niewielkich rozmiarów. Także należy pamiętać o tym, iż na nim może spać nie jedna osoba, a dwie.

Jeżeli zdecydujemy się kupić wersalkę zamiast sofy, w naszym pokoju z tego mebla będziemy mogli korzystać zarówno w dzień, jak i w nocy. W ciągu dnia może być złożona i przypominać wyglądem nieco sofę. Z kolei w nocy posłuży za wygodne miejsce do spania.

Minusem wersalki w pokoju często może być fakt, iż tego typu mebel z czasem podczas siadania się zapada. Jest to normalny proces zużycia gąbki lub sprężyn w zależności, czym wypełniona jest nasza wersalka. Z tego powodu na stronie, na której siadaliśmy może materiał być bardziej zapadnięty.

Sofa zamiast wersalki

W ostatnim czasie bardzo wiele osób decyduje się jednak na zakup sofy zamiast wersalki. Jest to bardzo popularny mebel, który obecnie znajdziemy praktycznie w każdym domu. Niewątpliwie sofa nada naszemu pomieszczeniu zupełnie nowy charakter.

Tym samym nasz pokój stanie się nie tylko bardziej nowoczesny, ale również elegancki. Warto pamiętać, iż elegancki mebel jest zdecydowanie ważniejszy niż nawet najdroższe dodatki. Jednak minusem sofy jest fakt, iż w przeciwieństwie do wersalki nie możemy na niej sypiać.

Z pewnością jest to dobry mebel na ucięcie sobie krótkiej drzemki. Jednak noc spędzona przykładowo z małżonkiem na sofie może nie należeć do komfortowych. Warto pamiętać, iż taki mebel doskonale nadaje się tylko i wyłącznie do siedzenia.

Sofa

Sofa

Wiele osób, które od nowa urządza swoje mieszkanie ma odwieczny dylemat co powinni kupić, sofa czy wersalka? Warto pamiętać, iż swoją decyzję powinniśmy uzależnić przede wszystkim od wielkości naszych pomieszczeń, ponieważ każdy mebel posiada inne funkcje.

Leave a Reply